Deep groove ball bearing 1335-35EC-RHP
Part number : 1335-35EC-RHP
RHP
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 1335-35EC-RHP from the brand RHP, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 72 mm and a thickness of 39.2 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    39.2  MM
  • WEIGHT
    430  G
  • PACKAGING
    1
Description