Deep groove ball bearing 12BC04S3-C4-NACHI
Part number : 12BC04S3-C4-NACHI
NACHI
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 12BC04S3-C4-NACHI from the brand NACHI, has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 42 mm and a thickness of 10 mm.
  2 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RSH-SKF
Thrust washer - AS1528 GEN
THRUST WASHER AS1528
Replacement insert - UC206-G2-SNR SNR
REPLACEMENT INSERT UC206-G2-SNR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    82  G
  • PACKAGING
    1
Description