Mast guide bearing RKYR52-NADELLA
Part number : RKYR52-NADELLA
NADELLA
Description
The Mast Guide Bearing, known as RKYR52-NADELLA NADELLA, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 35 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Other bearing - RKY52-NADELLA NADELLA
OTHER BEARING RKY52-NADELLA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    35  MM
  • WEIGHT
    608  G
  • DYNAMIC LOAD
    41  KN
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description