Mast guide bearing MG28MM-1-ENDURO
Part number : MG28MM-1-ENDURO
ENDURO
Description
The Mast Guide Bearing, known as MG28MM-1-ENDURO ENDURO, has an inner diameter of 28 mm, an outer diameter of 77.2 mm and a thickness of 27 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    77.2  MM
  • THICKNESS
    27  MM
  • WEIGHT
    770  G
  • DYNAMIC LOAD
    54.97  KN
  • STATIC LOAD
    62.89  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
  • APPLICATIONS
Description