Mast guide bearing MG100MM-1-ENDURO
Part number : MG100MM-1-ENDURO
ENDURO
Description
The Mast Guide Bearing, known as MG100MM-1-ENDURO ENDURO, has an inner diameter of 100 mm, an outer diameter of 205 mm and a thickness of 52 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    100  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    205  MM
  • THICKNESS
    52  MM
  • WEIGHT
    6870  G
  • DYNAMIC LOAD
    122  KN
  • STATIC LOAD
    92  KN
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
  • APPLICATIONS
Description