Deep groove ball bearing - Double rows ZA-35BD219-T1X-DDUK-01-NSK
Part number : ZA-35BD219-T1X-DDUK-01-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing - Double Rows, known as ZA-35BD219-T1X-DDUK-01-NSK NSK, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 55 mm and a thickness of 20 mm.
  26 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-47 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-47
Rotary shaft seal - OAS-35X47X6-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X47X6-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    147  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description