Deep groove ball bearing - Double rows PW38650352-48CS-PFI
Part number : PW38650352-48CS-PFI
PFI
Description
The Deep Groove Ball Bearing - Double Rows, known as PW38650352-48CS-PFI PFI, has an inner diameter of 38 mm, an outer diameter of 65.03 mm and a thickness of 52 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - Double rows - PW42720038CS-PFI PFI
DEEP GROOVE BALL BEARING - DOUBLE ROWS PW42720038CS-PFI
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    38  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    65.03  MM
  • THICKNESS
    52  MM
  • WEIGHT
    606  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description