Deep groove ball bearing - Double rows DAC39740236-34-ZZR2
Part number : DAC39740236-34-ZZR2
GEN
Description
The Deep Groove Ball Bearing - Double Rows, known as DAC39740236-34-ZZR2 Generic, has an inner diameter of 39.1 mm, an outer diameter of 74.02 mm and a thickness of 36 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    39.1  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    74.02  MM
  • THICKNESS
    36  MM
  • WEIGHT
    622  G
Description