Deep groove ball bearing - Double rows DAC30550030-25-2RS
Part number : DAC30550030-25-2RS
GEN
Description
The Deep Groove Ball Bearing - Double Rows, known as DAC30550030-25-2RS Generic, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 55 mm and a thickness of 25 mm.
  31 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-40X55X6-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-40X55X6-NBR
External circlip - CIRCLIP-EXT-30 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-30
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    266  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description