Deep groove ball bearing - Double rows 32BG5520-G-2DL-CS35-PFI
Part number : 32BG5520-G-2DL-CS35-PFI
PFI
Description
The Deep Groove Ball Bearing - Double Rows, known as 32BG5520-G-2DL-CS35-PFI PFI, has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 55 mm and a thickness of 20 mm.
  5 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    180  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description