Deep groove ball bearing - Double rows 32BD5218
Part number : 32BD5218
GEN
Description
The Deep Groove Ball Bearing - Double Rows, known as 32BD5218 Generic, has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 18 mm.
  8 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-30X52X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X52X7-NBR
Drawn cup needle roller bearing - RPNA20-35 GEN
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING RPNA20-35
Lock washer - MB05 GEN
LOCK WASHER MB05
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • WEIGHT
    134  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description