Castor bearing DR30C2L8
Part number : DR30C2L8
GEN
Description
The Castor Bearing, known as DR30C2L8 Generic, has an inner diameter of 6 mm, an outer diameter of 30 mm and a thickness of 7 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Lock nut - KM0 GEN
LOCK NUT KM0
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
Castor bearing - S626-ZZ-RW4 GEN
Dust-tight
CASTOR BEARING S626-ZZ-RW4
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    6  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    12  G
  • PACKAGING
    1
Description