Cam follower NUKR40AA-TORRINGTON
Part number : NUKR40AA-TORRINGTON
TORRINGTON
Description
The Cam Follower, known as NUKR40AA-TORRINGTON TORRINGTON, has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 20 mm.
  1 parts in stock (about 1 hour ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    248  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description