Cam follower NUCF18-BR-IKO
Part number : NUCF18-BR-IKO
IKO
Description
The Cam Follower, known as NUCF18-BR-IKO IKO, has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 20 mm.
  10 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end GE - GE25-ES-2RS GEN
Waterproof
ROD END GE GE25-ES-2RS
Drawn cup roller clutches - CSK12-PP GEN
DRAWN CUP ROLLER CLUTCHES CSK12-PP
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    244  G
  • PACKAGING
    1
Description