Cam follower MCYRD20-52-MCGILL
Part number : MCYRD20-52-MCGILL
MCGILL
Description
The Cam Follower, known as MCYRD20-52-MCGILL MCGILL, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 25 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    320  G
  • DYNAMIC LOAD
    39  KN
  • STATIC LOAD
    31.5  KN
  • PACKAGING
    1
Description