Cam follower MCYR-12-S-MCGILL
Part number : MCYR-12-S-MCGILL
MCGILL
Description
The Cam Follower, known as MCYR-12-S-MCGILL MCGILL, has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 15 mm.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 4201-2RS-ZEN ZEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 4201-2RS-ZEN
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    74  G
  • PACKAGING
    1
Description