Cam follower MCFR16-SB-MCGILL
Part number : MCFR16-SB-MCGILL
MCGILL
Description
The Cam Follower, known as MCFR16-SB-MCGILL MCGILL, has an inner diameter of 6 mm, an outer diameter of 16 mm and a thickness of 11 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    6  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    16  MM
  • THICKNESS
    11  MM
  • WEIGHT
    18  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description