Cam follower KRV30-PP-A-NMT-INA
Part number : KRV30-PP-A-NMT-INA
INA
Description
The Cam Follower, known as KRV30-PP-A-NMT-INA INA, has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 30 mm and a thickness of 14 mm.
  15 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-60X75X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-60X75X8-NBR
Deep groove ball bearing - 6016-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6016-2RS
Lock washer - MB15 GEN
LOCK WASHER MB15
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    105  G
Description