Cam follower FG90160EEMSW-NADELLA
Part number : FG90160EEMSW-NADELLA
NADELLA
Description
The Cam Follower, known as FG90160EEMSW-NADELLA NADELLA, has an inner diameter of 90 mm, an outer diameter of 160 mm and a thickness of 54 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    90  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    160  MM
  • THICKNESS
    54  MM
  • WEIGHT
    5300  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description