Cam follower CFS1.4-WV-IKO
Part number : CFS1.4-WV-IKO
IKO
Description
The Cam Follower, known as CFS1.4-WV-IKO IKO, has an inner diameter of 1.4 mm, an outer diameter of 4 mm and a thickness of 1.7 mm.
  10 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    1.4  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    4  MM
  • THICKNESS
    1.7  MM
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
Description