Cam follower CFKR26-UUR-IKO
Part number : CFKR26-UUR-IKO
IKO
Description
The Cam Follower, known as CFKR26-UUR-IKO IKO, has an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 26 mm and a thickness of 12 mm.
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Housed bearing - 4 bolts - UCF204-INOX GEN
HOUSED BEARING - 4 BOLTS UCF204-INOX
Cam follower - CF6-BUU-IKO IKO
CAM FOLLOWER CF6-BUU-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    71  G
  • PACKAGING
    1
Description