Cam follower CFKR22-VR-IKO
Part number : CFKR22-VR-IKO
IKO
Description
The Cam Follower, known as CFKR22-VR-IKO IKO, has an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 12 mm.
  2 parts in stock (15 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
O-Ring seal - OR-59X1.50-NBR70 GEN
O-RING SEAL OR-59X1.50-NBR70
Wave spring washers- compression type - WSW-CT-99.8-82-0.9-4 GEN
WAVE SPRING WASHERS- COMPRESSION TYPE WSW-CT-99.8-82-0.9-4
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    46  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description