Cam follower CFES16-B-IKO
Part number : CFES16-B-IKO
IKO
Description
The Cam Follower, known as CFES16-B-IKO IKO, has an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 18 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • WEIGHT
    211  G
  • PACKAGING
    1
Description