Cam follower CFES10-BR-IKO
Part number : CFES10-BR-IKO
IKO
Description
The Cam Follower, known as CFES10-BR-IKO IKO, has an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 12 mm.
  2 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Bearing inner race - IR80X90X35 GEN
BEARING INNER RACE IR80X90X35
V-Belt Wrapped - Z21.75 GEN
V-BELT WRAPPED Z21.75
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    56  G
  • PACKAGING
    1
Description