Cam follower CF24-1-IKO
Part number : CF24-1-IKO
IKO
Description
The Cam Follower, known as CF24-1-IKO IKO, has an inner diameter of 24 mm, an outer diameter of 72 mm and a thickness of 29 mm.
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-50X80X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-50X80X8-NBR
Oil filled plain bronze bush - BNZ24-30-24 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ24-30-24
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    24  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    29  MM
  • WEIGHT
    1195  G
  • PACKAGING
    1
Description