Cam follower CF20-1-VBUU-6-IKO
Part number : CF20-1-VBUU-6-IKO
IKO
Description
The Cam Follower, known as CF20-1-VBUU-6-IKO IKO, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 24 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6002-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 6002-ZZ
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    24  MM
  • WEIGHT
    470  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description