Cam follower CF18-BUUR-IKO
Part number : CF18-BUUR-IKO
IKO
Description
The Cam Follower, known as CF18-BUUR-IKO IKO, has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 20 mm.
  23 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
O-Ring Kits - COFFRET-369-ORINGS-NBR GEN
O-RING KITS COFFRET-369-ORINGS-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    306  G
  • PACKAGING
    1
Description