Cam follower CF16-BR-IKO
Part number : CF16-BR-IKO
IKO
Description
The Cam Follower, known as CF16-BR-IKO IKO, has an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 18 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • WEIGHT
    212  G
Description