Cam follower CF12-1-UUR-IKO
Part number : CF12-1-UUR-IKO
IKO
Description
The Cam Follower, known as CF12-1-UUR-IKO IKO, has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 14 mm.
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    98  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description