Cam follower CF10-B-R-M-IKO
Part number : CF10-B-R-M-IKO
IKO
Description
The Cam Follower, known as CF10-B-R-M-IKO IKO, has an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 12 mm.
  9 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-70X90X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-70X90X10-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    63  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description