Thrust washer ZW42X52-SKF
Part number : ZW42X52-SKF
SKF
Description
The ZW42X52-SKF SKF Thrust Washer measures 42 mm inside diameter, 52 mm outside diameter and 0.8 mm in thickness.
  10 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-40X52X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-40X52X7-NBR
Internal circlip - CIRCLIP-INT-52 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-52
2 2
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    42  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    0.8  MM
  • WEIGHT
    8  G
  • PACKAGING
    1
Description