Thrust washer WS75110-IKO
Part number : WS75110-IKO
IKO
Description
The WS75110-IKO IKO Thrust Washer measures 75 mm inside diameter, 110 mm outside diameter and 8 mm in thickness.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-36 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-36
O-Ring seal - OR-120X3.50-EPDM70 GEN
O-RING SEAL OR-120X3.50-EPDM70
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    75  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    STEEL
  • WEIGHT
    310  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description