Thrust washer WS60130-IKO
Part number : WS60130-IKO
IKO
Description
The WS60130-IKO IKO Thrust Washer measures 60 mm inside diameter, 130 mm outside diameter and 8 mm in thickness.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    130  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    STEEL
  • WEIGHT
    650  G
  • PACKAGING
    1
Description