Thrust washer WS140240-IKO
Part number : WS140240-IKO
IKO
Description
The WS140240-IKO IKO Thrust Washer measures 140 mm inside diameter, 240 mm outside diameter and 12 mm in thickness.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    140  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    240  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    STEEL
  • WEIGHT
    2790  G
  • PACKAGING
    1
Description