Thrust washer WS130170-IKO
Part number : WS130170-IKO
IKO
Description
The WS130170-IKO IKO Thrust Washer measures 130 mm inside diameter, 170 mm outside diameter and 9 mm in thickness.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    130  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    170  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • MATERIAL
    STEEL
  • WEIGHT
    660  G
  • PACKAGING
    1
Description