Thrust washer WS110145-IKO
Part number : WS110145-IKO
IKO
Description
The WS110145-IKO IKO Thrust Washer measures 110 mm inside diameter, 145 mm outside diameter and 7 mm in thickness.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS110145-TORRINGTON TORRINGTON
THRUST WASHER AS110145-TORRINGTON
Thrust roller bearing - K81122-TN GEN
THRUST ROLLER BEARING K81122-TN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    110  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    145  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    STEEL
  • WEIGHT
    380  G
  • PACKAGING
    1
Description