Thrust washer PAW62-P14
Part number : PAW62-P14
GEN
Description
The PAW62-P14 Generic Thrust Washer measures 62 mm inside diameter, 90 mm outside diameter and 2 mm in thickness.
  34 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-40X90X8-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-40X90X8-FPM
Thrust washer - AS6590 GEN
THRUST WASHER AS6590
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    62  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    2  MM
  • WEIGHT
    5  G
  • STANDARD
    No standard
Description