Thrust washer GS80105-IKO
Part number : GS80105-IKO
IKO
Description
The GS80105-IKO IKO Thrust Washer measures 80 mm inside diameter, 105 mm outside diameter and 5.75 mm in thickness.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-100X130X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-100X130X12-NBR
Thrust washer - AS80105-IKO IKO
THRUST WASHER AS80105-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    80  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    105  MM
  • THICKNESS
    5.75  MM
  • MATERIAL
    STEEL
  • WEIGHT
    156  G
  • PACKAGING
    1
Description