Thrust washer GS220290-IKO
Part number : GS220290-IKO
IKO
Description
The GS220290-IKO IKO Thrust Washer measures 220 mm inside diameter, 290 mm outside diameter and 14 mm in thickness.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    220  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    290  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • MATERIAL
    STEEL
  • WEIGHT
    3060  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description