Thrust washer GS100150-IKO
Part number : GS100150-IKO
IKO
Description
The GS100150-IKO IKO Thrust Washer measures 100 mm inside diameter, 150 mm outside diameter and 11.5 mm in thickness.
  5 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Roller bearing - NJ213-ECJ GEN
ROLLER BEARING NJ213-ECJ
PAP bush - PAP12060-P10 GEN
PAP BUSH PAP12060-P10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    100  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    150  MM
  • THICKNESS
    11.5  MM
  • MATERIAL
    STEEL
  • WEIGHT
    870  G
  • PACKAGING
    1
Description