Thrust washer CPN3-25-42-NADELLA
Part number : CPN3-25-42-NADELLA
NADELLA
Description
The CPN3-25-42-NADELLA NADELLA Thrust Washer measures 25 mm inside diameter, 42 mm outside diameter and 3 mm in thickness.
  8 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Needle roller bearing - RAX725-NADELLA NADELLA
NEEDLE ROLLER BEARING RAX725-NADELLA
Bearing inner race - IR20-25-20 GEN
BEARING INNER RACE IR20-25-20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    3  MM
  • MATERIAL
    STEEL
  • WEIGHT
    22  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description