Thrust washer AS75100-SKF
Part number : AS75100-SKF
SKF
Description
The AS75100-SKF SKF Thrust Washer measures 75 mm inside diameter, 100 mm outside diameter and 1 mm in thickness.
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS75100-IKO IKO
THRUST WASHER AS75100-IKO
Axial needle roller - AXK75100-INA INA
AXIAL NEEDLE ROLLER AXK75100-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    75  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    1  MM
  • MATERIAL
    STEEL
  • WEIGHT
    29  G
  • PACKAGING
    1
Description