Thrust washer AS140180
Part number : AS140180
GEN
Description
The AS140180 Generic Thrust Washer measures 140 mm inside diameter, 180 mm outside diameter and 1 mm in thickness.
  20 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS120155 GEN
THRUST WASHER AS120155
Axial needle roller - AXK140180 GEN
AXIAL NEEDLE ROLLER AXK140180
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    140  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    180  MM
  • THICKNESS
    1  MM
  • MATERIAL
    STEEL
  • WEIGHT
    82  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description