Thrust washer AS-160200
Part number : AS-160200
GEN
Description
The AS-160200 Generic Thrust Washer measures 160 mm inside diameter, 200 mm outside diameter and 1 mm in thickness.
  50+ parts in stock (1 day ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS2035 GEN
THRUST WASHER AS2035
Axial needle roller - AXK160200 GEN
AXIAL NEEDLE ROLLER AXK160200
  • INSIDE DIAMETER
    160  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    200  MM
  • WEIGHT
    85  G
Description