PAP bush SF-2-28X30
Part number : SF-2-28X30
GEN
Description
The Pap Bush known by the reference SF-2-28X30 Generic has an inside diameter of 28 mm, an outside diameter of 32 mm and a length of 30 mm.
  12 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Needle roller bearing - NKI2020 GEN
NEEDLE ROLLER BEARING NKI2020
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • TYPE
    PAP
  • WEIGHT
    34  G
  • SPECIFIC
    0
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description