PAP bush PCMW183201.5-E-SKF
Part number : PCMW183201.5-E-SKF
SKF
Description
The Pap Bush known by the reference PCMW183201.5-E-SKF SKF has an inside diameter of 18 mm, an outside diameter of 32 mm and a length of 1.5 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS2035 GEN
THRUST WASHER AS2035
Housed bearing - 2 bolts - UCP205-NIS NIS
HOUSED BEARING - 2 BOLTS UCP205-NIS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    1.5  MM
  • TYPE
    PAP
  • WEIGHT
    6.1  G
  • SPECIFIC
    P10
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description