PAP bush PAP1610-P10-KS
Part number : PAP1610-P10-KS
KS
Description
The Pap Bush known by the reference PAP1610-P10-KS KS has an inside diameter of 16 mm, an outside diameter of 18 mm and a length of 10 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Ceramic bearing - 61902-2RS-SI3N4-CERA GEN
Waterproof
CERAMIC BEARING 61902-2RS-SI3N4-CERA
PAP bush - PAP1615-P10-KS KS
PAP BUSH PAP1615-P10-KS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    18  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    4  G
Description