PAP bush PAP10060-P10-KS
Part number : PAP10060-P10-KS
KS
Description
The Pap Bush known by the reference PAP10060-P10-KS KS has an inside diameter of 100 mm, an outside diameter of 105 mm and a length of 60 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled flanged bronze bush - BNZF30-35-40-3-35 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF30-35-40-3-35
Replacement insert - 208-XL-NPP-B-INA INA
REPLACEMENT INSERT 208-XL-NPP-B-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    60  MM
  • WEIGHT
    367  G
  • SPECIFIC
    P10
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description