PAP bush PAP10010540-P14
Part number : PAP10010540-P14
GEN
Description
The Pap Bush known by the reference PAP10010540-P14 Generic has an inside diameter of 100 mm, an outside diameter of 105 mm and a length of 40 mm.
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-40X60X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-40X60X7-NBR
PAP bush - PAP5040-P20 GEN
PAP BUSH PAP5040-P20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    100  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    105  MM
  • THICKNESS
    40  MM
  • TYPE
    PAP
  • WEIGHT
    239  G
  • SPECIFIC
    P14
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description