PAP bush PAP0610-P10-KS
Part number : PAP0610-P10-KS
KS
Description
The Pap Bush known by the reference PAP0610-P10-KS KS has an inside diameter of 6 mm, an outside diameter of 8 mm and a length of 10 mm.
  17 parts in stock (3 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-6X16X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-6X16X7-NBR
Oil filled plain bronze bush - BNZ6-8-10 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ6-8-10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    6  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    8  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    1  G
  • SPECIFIC
    P10
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description